Rodzaje zakładów bukmacherskich – co najlepiej obstawiać?

Zakłady bukmacherskieRodzaje zakładów bukmacherskich - co najlepiej obstawiać?

W Polsce funkcjonuje wielu legalnych bukmacherów oferujących swoje usługi dla graczy. W każdym momencie możemy obstawić wiele z dostępnych zakładów. Jak wyselekcjonować te najlepsze i najbardziej opłacalne? Jakie zakłady bukmacherskie wybrać? Tego dowiesz się w tym tekście. 

1. Zakłady pojedyncze SOLO/SINGLE. 

Ten typ zakładów bukmacherskich polega na obstawieniu pojedynczego wydarzenia. Dla początkujących graczy jest to najbardziej zrozumiała i prosta forma zakładów bukmacherskich. Nasza wygrana uzależniona jest od przebiegu jednego wydarzenia znajdującego się w ofercie bukmachera. Jeżeli poprawnie wytypujemy określone pojedyncze spotkanie w ramach nagrody otrzymamy naszą stawkę przemnożoną przez kurs wydarzenia. Stawka pomniejszona zostanie o podatek.  

2. Zakłady podwójne DOUBLE. 

W ramach tego typu zakładów bukmacherskich obstawiamy dwa wydarzenia, znajdujące się na jednym kuponie. Żeby odebrać wygraną oba wydarzenia muszą zostać wytypowane poprawnie. Jeśli to nam się uda, otrzymamy wygraną w postaci stawki przemnożonej przez iloczyn dwóch wybranych kursów. Stawka pomniejszona zostanie o podatek. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

3. Zakłady akumulacyjne AKO. 

To zakład bukmacherski na kilka wydarzeń. Podobnie jak w przypadku zakładu podwójnego, aby wygrać musimy poprawnie wytypować wszystkie wydarzenia znajdujące się na kuponie. Ten typ zakładu jest zdecydowanie cięższy do trafienia niż zakład pojedynczy, ale wiąże się z zwykle z dużo większymi wygranymi. Stawka pomniejszona o podatek mnożona jest przez iloczyn wszystkich wniesionych na kupon kursów. Wynikiem tego działania matematycznego jest wygrana, którą otrzymamy jeśli wszystkie typy znajdujące się na kuponie okażą się trafne. 

4. Zakłady kombinacyjne.

To typ zakładu polegający na grupowaniu określonych wydarzeń na kuponie. Dzięki temu, nietrafione jedno wydarzenie nie skutkuje w natychmiastowej przegranej zakładu. Zakład kombinacyjny w praktyce jest równowarty z postawieniem wielu zakładów na poszczególne kombinacje wszystkich wydarzeń znajdujących się na kuponie. 

najlepszy bonus powitalny w polsce
STS oferuje nową ofertę bonusów na start

5. Zakłady długoterminowe.

Ten typ zakładów bukmacherskich dotyczy wydarzeń długoterminowych. To opcja dla bardzo cierpliwych graczy, bo na rozstrzygnięcie zakładu często będziemy musieli czekać miesiącami lub latami. Przykładem długoterminowego obstawiania może być zakład na to, kto zostanie następnym prezydentem kraju, ogłoszony na 2 lata przed wyborami prezydenckimi, czy też rok w którym pierwszy człowiek postawi nogę na Marsie. Bardziej namacalną formą zakładu długoterminowego jest typowanie zwycięzcy całego turnieju przed jego rozpoczęciem, czy też drużyny, która wygra zmagania ligowe na przestrzeni całego sezonu. 

6. Zakłady na żywo.

Te zakłady zostały stworzone z myślą o graczach, którzy nie lubią długo czekać na rozstrzygnięcie spotkania. W zależności od dyscypliny i momentu spotkania, możemy obstawić wydarzenie, którego rezultat będzie znany nawet w ciągu najbliższych kilku minut. W tenisie możemy obstawić kto wygra nadchodzącego gema, w piłce nożnej, który z zespołów będzie jako następny wykonywał rzut rożny. Zakłady na żywo cieszą się coraz większą popularnością, przez co polscy legalni bukmacherzy ciągle poszerzają swoją ofertę na ten typ zakładów. 

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

Jakie zakłady bukmacherskie wybrać do obstawiania?

Wybór odpowiednich zakładów bukmacherskich uzależniony jest od kilku czynników. W tej części tekstu skoncentrujemy się na tym jakie zakłady bukmacherskie wybrać. 

1. Stawiaj to na czym się znasz.

Pierwszym z warunków odpowiedniego wyboru zakładów bukmacherskich jest zaznajomienie z typem wydarzeń sportowych, które będziemy obstawiać. Nie jest tajemnicą, że aktywne śledzenie wydarzeń sportowych i posiadanie wiedzy dotyczącej aktualnej formy wybranych drużyn i sportowców działa na korzyść gracza. Najlepsze wyniki osiągają typerzy, którzy decydują się na obstawianie wąskiej grupy wydarzeń, które znajdują się w obszarze ich zainteresowań. Zamiast typować klika dyscyplin, dużo lepszą decyzją będzie zdecydowanie się na określony sport, a nawet tylko jedną ligę i rozpoczęcie stawiania zakładów w ramach wybranych rozgrywek. Dzięki temu możliwe będzie zdobycie wystarczającej wiedzy i aktualnych doniesień, które z kolei zwiększą szanse na zwycięstwo. 

superbet bez podatku
Obstawianie legalnych zakładów bez podatku w Superbet online

Bardzo ważne jest by dopasować zakres obstawianych dyscyplin i lig do czasu, który możemy poświęcić na zakłady bukmacherskie. Jeśli to tylko sporadyczne hobby lepiej skoncentrować się na wąskim wycinku sportu. Jeżeli jednak oglądanie sportu jest pasją na którą poświęcamy bardzo dużo czasu, sensowną decyzja będzie poszerzenie liczby obstawianych rozgrywek, dzięki czemu codziennie znajdziemy wydarzenie sportowe, w którego typowaniu będziemy kompetentni. 

2. Korzystaj ze statystyk. 

Dzięki ciągłemu rozwojowi komunikacyjnemu świata, zanim zdecydujemy się na obstawienie określonego wydarzenia sportowego, mamy możliwość zapoznania się z rozbudowanymi statystykami. Na co zwrócić szczególną uwagę? Bardzo ważna jest aktualna forma zespołu, bądź zawodnika. Rozpoznawalne nazwa klubu czy nazwisko w różnych momentach sezonu mogą być mniej lub bardziej trafną przesłanką do postawienia zakładu. Co więcej, gdy mowa o sportach zespołowych, warto zapoznać się z listą kontuzjowanych, bądź pauzujących zawodników. Te informacje nie zawsze dostępne są na stronach bukmacherów, dlatego też warto odwiedzić strony klubów, w ramach których odnajdziemy wszystkie potrzebne aktualności z życia drużyny. Przydatną przesłanką okazać się może również statystyka „h2h”, mówiąca o przeszłych spotkaniach dwóch drużyn. Może okazać się, że jedna z drużyn radzi sobie doskonale w starciu z innymi zespołami, ale akurat z tym określonym nie potrafi wygrać od wielu lat. Zasada jest prosta – im więcej statystyk weźmiesz pod uwagę przy analizie, tym lepiej obstawisz. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

3. Używaj porównywarki kursów. 

Kiedy zdecydujemy się już na obstawienie wybranego wydarzenia sportowego w następnym kroku warto skorzystać z porównywarki kursu. Dzięki temu narzędziu będziemy mogli znaleźć bukmachera, który oferuje najlepszy kurs na wybrany przez nas typ. Różnice pomiędzy bukmacherami w wysokości kursu potrafią być znaczne. Właśnie dlatego umiejętne korzystanie z porównywarki kursów może znacznie zwiększyć Twoje wygrane i zmniejszyć porażki. 

4. Dobierz rodzaj zakładu do swoich preferencji. 

Tak jak w każdej społeczności, tak i wśród typerów istnieje wiele preferencji w stawianiu zakładów. Część graczy, lubiących stabilne i systematyczne typowanie, decyduje się w większości przypadków na pojedyncze rodzaje zakładów bukmacherskich. W tym przypadku, wygrana uzależniona jest od wyniku jednego spotkania. Inni gracze lubią większe ryzyko, decydując się na stawianie zakładów akumulowanych, które z reguły rzadziej kończą się wygraną, z uwagi na to, że każdy z zakładów na kuponie musi okazać się trafiony, by zakład rozliczony był jako wygrany. Jeszcze inni łączą ze sobą bezpieczeństwo i możliwość wielkiej wygranej, decydując się na zakłady kombinacyjne, omówione w pierwszej części artykułu. 

Obstawianie zakładów bukmacherskich jest dla wszystkich. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na wygraną, zastosowanie się do informacji wymienionych w tekście może nam w tym znacząco pomóc. Powodzenia w grze!

4.5 / 5. Ocen: 4

Zakłady sportowe

Polscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie

Poker w Betgames STS – zasady, etapy gry, rola krupierki

Choć poker u polskich bukmacherów (a najpierw w usłudze Betgames bukmachera STS) pojawił się...

Powitalne bonusy u bukmacherów online

Rosnąca konkurencja na rynku wychodzi klientom zwykle na dobre. Usługodawcy i sklepy muszą walczyć...

Kto zostanie najlepszym strzelcem w nowym sezonie Bundesligi?

Zastanawiasz się, kto może przejąć schedę po Robercie Lewandowskim? Polak w kilku poprzednich sezonach...

Promocje bukmacherskie – obrót przed wypłatą na konto

Bukmacherzy online w Polsce stale kuszą nas nowymi, coraz bardziej wartościowymi promocjami. Próbują tym...