Rodzaje kuponów bukmacherskich – porady dla początkujących

Zakłady bukmacherskieRodzaje kuponów bukmacherskich - porady dla początkujących

Gdy podejmiemy już decyzję, że chcemy rozpocząć obstawianie meczów w zakładach bukmacherskich, musimy się do tego nieco przygotować – przede wszystkim pod względem technicznym. Dobrze byłoby wiedzieć, jak obstawiać oraz czego możemy się spodziewać po bukmacherach. Aspektów jest naprawdę sporo, a my postanowiliśmy dzisiaj przybliżyć jeden z nich. Chodzi o dość podstawową sprawę, a dokładnie rzecz ujmując – o rodzaje kuponów bukmacherskich. Ile ich mamy, a także czym każdy z nich się charakteryzuje? To wszystko wam przedstawimy.

Typy kuponów – jakie mamy możliwości wyboru?

Główne rodzaje dostępne u każdego bukmachera są dokładnie trzy. Każdy z nich różni się od siebie diametralnie, ale tylko pod względem technicznym. Tak naprawdę na wszystkie typy kuponów możemy wnieść wybraną przez siebie stawkę, kursy dla każdego z rodzajów są takie same. Typerzy muszą po prostu poczuć, który typ obstawiania preferują. Czas na ogólną charakterystykę poszczególnych kuponów.

Kupony SOLO

Na początek weźmiemy pod lupę kupony SOLO, czy – jak sama nazwa wskazuje – na pojedyncze zdarzenie. Legalni bukmacherzy twierdzą, ze single są najczęściej obstawianie przez zawodowych typerów. Obstawianie tego typu kuponów należy do najbardziej prawdopodobnych do trafienia – w końcu mamy 33,3 lub 50 % szans postawić poprawny typ (w zależności, czy możliwy jest remis, jak chociażby w piłce nożnej – czy siatkówka lub tenis, gdzie musi być wyłoniony zwycięzca).

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – promocje i bonusy za darmo

Musimy jednak pamiętać, że obstawiając kupony SOLO, trudno będzie złapać kurs powyżej 3.0-4.0. Średnio oscyluje to około 2.0-2.5, czyli możemy podwoić, może potroić włożoną stawkę. Dlatego trudno tutaj grać za niskie stawki, ponieważ wnosząc kupon za 5-10 złotych, zgarniemy około 30 złotych. Oczywiście zdarzają się kursy wyższe jednak, żeby takie znaleźć, potrzebne jest spore doświadczenie. Zakłady solo warto jest obstawiać, grając live, ponieważ tam kursy odpowiadają bieżącej sytuacji boiskowej i jest szansa na złapanie wysokiego kursu.

Podsumowując – typując pojedyncze zdarzenia musimy liczyć się z wnoszeniem wyższych stawek, jeśli chcemy oczywiście odczuć wygraną. Z drugiej strony, tego typu kupony statystycznie patrząc, są najbardziej możliwe do trafienia. Jeśli do tego dołożymy handicapy azjatyckie to wtedy zysk może być o wiele większy.

Kupony Akumulowane (AKO)

Kolejnym rodzajem kuponów bukmacherskich jest zakład akumulowany, czyli AKO. Są to zakłady na których znajdują się minimum dwa typy. Im więcej spotkań obstawimy, tym oczywiście kurs idzie sporo w górę. Można zatem znaleźć rozstrzygnięte kupony na plus z kursem 30-40. Niestety, prawdopodobieństwo trafienia diametralnie spada. Musimy liczyć się z tym, że będzie to około 5-10%. Większość bukmacherów daje możliwość obstawienia maksymalnie 20-30 zdarzeń na jednym kuponie. Takie taśmy są jednak tak pewne, jak wygrana w totolotka. Zdarzają się, ale bardzo rzadko.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Według ekspertów optymalnym jest postawienie 3-4 typów na kuponie – kurs może sięgać nawet 8.0-10.0, a stawiając nawet niższą stawkę odczujemy ewentualną wygraną. Z tego względu kupony AKO są o wiele częściej obstawianie przez typerów – szczególnie nowych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem. Co więcej, również i firmy bukmacherskie rozdają sporo bonusów i promocji właśnie na zakłady akumulowane. Popularne jest teraz dodawanie procentu do ewentualnej wygranej przy obstawieniu kilku, bądź kilkunastu spotkań na jednym kuponie. W niektórych firmach możemy liczyć nawet na +50, czy +66% do możliwej wygranej.

Zakłady systemowe (KOMBI)

Ostatnim typem są zakłady systemowe, które zostawiliśmy na koniec, ponieważ tutaj potrzebne jest już pewne doświadczenie. W tego typu kuponach nie wystarczy wybrać pojedynków, kwoty i zatwierdzić. Tutaj musimy wybierać grupy spotkań, czy „pewniaków”, którzy naszym zdaniem muszą wygrać. I tutaj wybieramy w ilu zdarzeniach możemy się pomylić, aby i tak wygrać pewną sumę pieniędzy. Jeżeli trafimy wszystkie z naszych grup – zgarniemy najwyższą możliwą stawkę, przy jednym czy dwóch błędach otrzymamy tylko sumę, która wyjdzie nam z pomnożenia stawki i kursu danej grupy meczów. Daje to nam pewne pole manewru i ewentualnie podjęcie wyższego ryzyka – w końcu, gdy nasze pewniaki nie zawiodą, to i tak coś wygramy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Musimy jednak pamiętać, że stawki na takie kupony są zwykle większe, ponieważ obstawiamy każdą grupę z osobna, więc mając cztery grupy spotkań, obstawiając po 5 złotych na każdą, to całkowita stawka, którą włożymy będzie wynosiła 20 złotych. Należy także zwrócić uwagę, że jeśli te same typy damy na kuponie AKO, to wygrana może być o wiele wyższa. W zakładach systemowych mamy jednak margines błędu, który może przynieść nam chociaż częściowy zysk.

Jaki rodzaj kuponu wybrać do obstawiania zakładów?

Gdy znamy już wszystkie rodzaje kuponów bukmacherskich, należy wybrać swój własny styl obstawiania. Czy to single, AKO czy może typowanie na żywo, prawdziwą sztuką jest wybranie takiego stylu by przynosił on najwięcej zysków z obstawiania u bukmacherów. Oczywiście nie oznacza to, że musimy sztywno trzymać się jednego typu kuponów. Czasami warto jest coś zmienić lub spróbować swoich sił w innym modelu. Ale tak naprawdę każdy z nas wie, jakie ma możliwości finansowe oraz w czym czuje się najlepiej. Najważniejsze jest to, aby nie wychodzić na minus i trzymać się założonego przez siebie planu. Cała reszta to już nasze subiektywne odczucia i opinie.

/ 5. Ocen:

Zakłady sportowe

Polscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie

Jak dokonać obrotu bonusem u bukmacherów?

Co jest oferowane przez firmy bukmacherskie? Okazuje się, że gracze zainteresowani tym tematem mogą...

Korzystanie z aplikacji mobilnych polskich bukmacherów

Współcześnie rodzimym bukmacherom nie wystarczy działać w Internecie, by spełniać potrzeby ich własnych klientów....

Kto ma największe szanse na zanotowanie sukcesu na Euro 2020?

Mistrzostwa Europy 2020 wchodzą w decydującą fazę. Za nami rozgrywki grupowe. Co działo się...

Co to są kupony akumulacyjne i jak je obstawiać?

Rozpoczynając własne działania w obrębie serwisów bukmacherskich szybko można spostrzec, że zakłady w ich...