Promocje bukmacherskie – obrót przed wypłatą na konto

Zakłady bukmacherskiePromocje bukmacherskie - obrót przed wypłatą na konto

Bukmacherzy online w Polsce stale kuszą nas nowymi, coraz bardziej wartościowymi promocjami. Próbują tym samym jak najbardziej zachęcić nas do rejestracji i obstawiania właśnie w ich serwisach internetowych, ale też – zupełnie przy okazji – walczyć z konkurencją. To sprawia, że na rynku mamy do czynienia z coraz bardziej wartościowymi bonusami. No właśnie, ale czy ta wartość jest najważniejsza?

Niekoniecznie. W grę wchodzi bowiem również tak zwany obrót bukmacherski, czyli jedno z głównych wymagań prawie każdej promocji bukmacherskiej. Potrafi on być istotniejszy od samej wartości bonusu, bo i tak właściwie wskazuje na to, czy ostatecznie sięgniemy po dawane przez niego środki i będziemy w stanie swobodnie nimi zarządzać. W tym poradniku postaramy się maksymalnie przybliżyć kwestię obrotu bukmacherskiego. Wyjaśnimy, jak działa i wskażemy wszystkie najistotniejsze rzeczy ściśle z nim związane.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Obrót środkami bonusowymi – czym tak właściwie jest?

Bonusy bukmacherskie w zdecydowanej większości działają na bardzo podobnych zasadach. Przyznają nam więc środki promocyjne na specjalne konto bonusowe, odrębne od salda depozytowego, na które trafiają nasze zwyczajne wpłaty. Sama obecność na saldzie bonusowym sprawia, że środków tych nie można wypłacać ani też wydawać na wszystko, na co się tylko chce. Słowem – nie można nimi swobodnie zarządzać. Aby to było możliwe, trzeba przenieść je na saldo główne. To z kolei wiąże się z koniecznością obrócenia nimi.

Obrót polega na wydaniu środków bonusowych określoną liczbę razy, na zakłady bukmacherskie spełniające określone przez bukmachera warunki. Do warunków tych zaliczyć można:

  • minimalny kurs, całościowy lub na pojedyncze zdarzenie,
  • rodzaj kuponu – obrotu często można dokonać tylko na kuponach akumulacyjnych – jeśli można to robić na tych pojedynczych, jest to świetna sytuacja,
  • wynik zakładu – niektórzy bukmacherzy online zaliczają do obrotu wyłącznie kupony, które zostaną rozwiązane jako wygrane.
najlepszy bonus powitalny w polsce
STS oferuje nową ofertę bonusów na start

Na dokonanie obrotu bukmacherskiego zazwyczaj mamy ściśle określony czas. Bardzo często związany jest on z tym, ile środków pozyskujemy za pośrednictwem danego bonusu (zwykle więcej środków to dłuższy czas na obrót bonusem).

Postępy w obracaniu środków bonusowych możemy śledzić na stronach zarządzania własnym kontem. Musimy jednak pamiętać, że aktualizują się one nie w momencie zawierania zakładu, a w chwili jego rozstrzygnięcia.

Obrót bukmacherski na przykładzie – na czym dokładnie polega

W teorii obrót bukmacherski może wydawać się czymś dość skomplikowanym. Właśnie dlatego schemat jego działania najlepiej jest wyjaśnić na przykładzie z życia wziętym. Posłużmy się przy tym bonusem powitalnym u bukmachera STS, który podwaja kwotę naszej pierwszej wpłaty. Jej równowartość trafia na saldo bonusowe i trzeba ją obrócić trzy razy, na dowolnych kuponach o kursie całkowitym równym lub przekraczającym 1.91.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Załóżmy, że wpłaciliśmy w STS 500 złotych i dokładnie tyle środków trafiło na nasze specjalne konto bonusowe. Środki te będziemy musieli obrócić, by przenieść je na saldo depozytowe i móc zarządzać nimi w absolutnie dowolny sposób. Oznacza to, że na zakłady przy ich udziale będziemy musieli wydać 1500 złotych (w sumie).

Zawarliśmy więc zakład z piłki nożnej za 200 złotych stawki, spełniający warunki kuponów biorących udział w obrocie. Jeżeli okazuje się on wygrany (STS tego wymaga), stawka tego zakładu staje się naszym dokonanym obrotem. Pozostanie nam zatem zaledwie 1300 złotych do obrócenia. Będzie to teraz łatwiejsze, gdyż na naszym saldzie bonusowym będzie więcej środków (w końcu wygraliśmy, a nasza wygrana trafiła właśnie na to saldo).

5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat obrotu bukmacherskiego

Obrót bukmacherski nie jest trudny do zrozumienia. Istnieje jednak sporo rzeczy, które należy wiedzieć na jego temat – najlepiej jeszcze zanim tak właściwie sięgniemy po bonus bukmacherski, który będzie go wymagał. Pięć najważniejszych prezentujemy poniżej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE
  1. Do obrotu zaliczają się stawki, a nie wygrane. Na pewno zauważyliśmy to po przedstawionym powyżej przykładzie. Jeżeli stawiamy zatem 200 złotych na wygraną danego zespołu i wygramy w ten sposób 360 złotych, od obrotu zostanie odjęte 200 złotych (a nie 360).
  2. Obrót bukmacherski nie jest stały. Również w obrębie serwisu internetowego konkretnego bukmachera. Oznacza to, że bukmacherzy w Polsce mogą wymagać innego obrotu odnośnie swojego bonusu powitalnego, a zupełnie innego – w stosunku do zupełnie innego elementu jego oferty. To z kolei powinno nas skłonić ku uważnemu śledzeniu regulaminów poszczególnych promocji.
  3. Wygrane z kuponów granych ze środków bonusowych trafiają na konto bonusowe. Nie trzeba już jednak nimi obracać (byłoby to swoiste błędne koło). Oznacza to jednak, że one również będą zablokowane do momentu obrócenia środkami. Można je jednak wykorzystać do nabijania sobie obrotu.
  4. Nie ma określonej ilości kuponów, które zaliczają się do obrotu bukmacherskiego. To oznacza, że obrotu możemy dokonywać zarówno na kuponach o bardzo małej stawce, jak i tych ze stawką liczoną w setkach złotych. Wszystko zależy tu od nas. Pewne jest jedno – nie musimy stawiać wszystkiego na jedną kartę. Możemy to rozbić na tyle kuponów, na ile tylko chcemy. Pamiętajmy jednak, że każdy musi spełniać narzucone przez bukmachera wymagania.
  5. Obowiązkiem obrotu bukmacherskiego obarczona jest zdecydowana większość promocji bukmacherskich. Nie oznacza to jednak, że każde darmowe środki muszą być obrócone. W przypadku tak zwanych freebetów na przykład obowiązek obrotowy nie istnieje. Freebety to z kolei często kody promocyjne, które możemy wykorzystać już w czasie rejestracji. Pamiętajmy jednak, że ze względu na brak tego wymagania, ich wartość jest zwykle nieco mniejsza.

Na koniec musimy pamiętać, by zawsze sprawdzać, co dokładnie jest objęte obowiązkiem obrotu bukmacherskiego. Choć bowiem tutaj mówimy tylko o promocjach i bonusach bukmacherskich, operatorzy zakładów wzajemnych czasem idą nieco dalej. Zdarzają się tacy, którzy zmuszają nas do dokonania obrotu tak środkami z konta bonusowego, jak i tymi znajdującymi się na saldzie głównym.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady sportowe

Polscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie

Poker w Betgames STS – zasady, etapy gry, rola krupierki

Choć poker u polskich bukmacherów (a najpierw w usłudze Betgames bukmachera STS) pojawił się...

Powitalne bonusy u bukmacherów online

Rosnąca konkurencja na rynku wychodzi klientom zwykle na dobre. Usługodawcy i sklepy muszą walczyć...

Kto zostanie najlepszym strzelcem w nowym sezonie Bundesligi?

Zastanawiasz się, kto może przejąć schedę po Robercie Lewandowskim? Polak w kilku poprzednich sezonach...

Wakeboarding – czym jest i czy warto?

Zbliża się okres wakacyjny, przez coraz chętniej wybieramy się nad wodę, by odpocząć. Coraz...