Poker w Betgames STS – zasady, etapy gry, rola krupierki

Zakłady bukmacherskiePoker w Betgames STS - zasady, etapy gry, rola krupierki

Choć poker u polskich bukmacherów (a najpierw w usłudze Betgames bukmachera STS) pojawił się stosunkowo niedawno, szybko zadomowił się w ich serwisach internetowych. Aktualnie bije popularnością na głowę istniejącą od znacznie dłuższego czasu usługę dodatkową związaną z obstawianiem sportów wirtualnych. Dziś przedstawimy najczęściej przewijające się w jego kontekście pytania, starając się udzielić na nie tak wyczerpujących odpowiedzi, jak to tylko możliwe. Jeśli więc planujesz obstawianie pokera w Betgames, a nie masz pojęcia, jak zacząć i co powinieneś wiedzieć na ten temat, ten wpis z pewnością jest dla Ciebie.

Poker w Betgames STS
Poker w Betgames STS

Jakie są etapy obstawiania pokera w Betgames?

Zakłady, że zasady gry w pokera są nam jasne i możemy przejść do głównej tematyki tego artykułu. Jedno rozdanie w pokerze w Betgames dzieli się na etapy, przed każdym z których możemy obstawiać własne typy bukmacherskie. Pierwszą okazję na to mamy jeszcze przed rozpoczęciem się konkretnego rozdania. Wtedy jednak stawiamy całkowicie w ciemno (co ma swoje odbicie również w kursach bukmacherskich). Kolejne etapy to:

  1. Wyciągnięcie wszystkich kart dla wirtualnych graczy – sześciu graczy otrzymuje po dwie karty każdy. W przypadku pokera 6+ dwaj gracze (w tym krupier) również otrzymują dwie karty – z tym jednak, że te należące do krupiera są zakryte.
  2. Wyłożenie na środek stołu trzech kart wspólnych – są one takie same dla wszystkich graczy. Po tym etapie można już układać pierwsze układy (muszą one składać się z pięciu kart) – wiadomo już więc nieco więcej o rozkładzie sił na stole. Oczywiście nie oznacza to, że rozkład ten nie może się zmienić.
  3. Wyłożenie czwartej karty wspólnej, a zatem tak zwany flop. Dodaje on więcej możliwości do obstawiania i sprawia, że gracze mają dodatkowe możliwości do tworzenia układu.
  4. Wyłożenie piątej, ostatniej karty wspólnej, czyli tak zwany river. To ostatni etap, po zakończeniu którego kończy się też całe rozdanie. Pojawiają się nowe możliwości co do tworzenia układu – jeśli więc spodziewaliśmy się (a raczej liczyliśmy na nią) karty pozwalającej któremuś z graczy na wygraną, tutaj wyjaśni się, czy rzeczywiście została ona wylosowana.

Po zakończeniu rozdania niemal od razu mamy możliwość obstawiania kolejnego. Będziemy na to mieli około minutę. Krupier w tym czasie zajmie się sprawami technicznymi – przetasowaniem kart lub też zakończeniem swojej zmiany i przekazaniem jej innemu krupierowi.

Od czego zależą kursy bukmacherskie w pokerze?

Jeśli przeszliśmy już do właściwego obstawiania, z pewnością zastanawiamy się, dlaczego kursy bukmacherskie na poszczególne rynki dynamicznie się zmieniają i od czego zależy ich wartość. Sytuacja tutaj jest dokładnie taka sama, jak w przypadku standardowych spotkań sportowych, które możemy obstawiać. Kurs odzwierciedla więc szanse na to, by wygrać po postawieniu na dany rynek. Im jest on mniejszy, tym mniejsza będzie też nasza potencjalna wygrana, ale i większa szansa na to, że w naszym zakładzie odniesiemy sukces.

Najwyższe kursy na każde zdarzenie możemy spotkać na początku rozdania, jeszcze przed tym, jak karty pojawią się na stole. To oczywiste, gdyż szansa na to, że trafimy z naszym zakładem jest wtedy zdecydowanie największa. Przy każdym kolejnym etapie rozdania – w miarę jak sytuacja na stole staje się coraz bardziej klarowna, bukmacher zmniejsza kursy na te zdarzenia, które są bardziej prawdopodobne do zwycięstwa. Jeżeli zatem widać jest, że któryś z wirtualnych graczy ma w swoich kartach zalążek do ułożenia pokera, kursy na jego zwycięstwo będą mniejsze. Jeśli zaś nic z jego aktualnych kart nie łączy się w żaden układ, kurs będzie znacznie większy.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Wraz z postępami w rozdaniu, bukmacher wyłącza te rynki bukmacherskie, które nie mają już szans na to, by przynieść nam wygraną. W ten sposób możemy uniknąć postawienia na rynek z góry skazany na niepowodzenie.

Jaka jest rola krupierki w pokerze w Betgames?

Jedną z tych rzeczy, które wyróżniają poker w Betgames są profesjonalne krupierki, które są odpowiedzialne za bardzo wiele rzeczy w każdym kolejnym rozdaniu. Przede wszystkim to one zarządzają całą symulacją – dbają o to, by w odpowiednim czasie wyłożyć karty na stół. Ich zadaniem jest przy tym przeciąganie ich przez specjalny skaner – w ten sposób zostają one przeniesione do systemu i znajdują swoje odzwierciedlenie w rynkach, jakie mamy do wyboru.

ZOBACZ: Jak grać w Betgames STS

Krupierka zajmuje się też tasowaniem kart po każdym z rozdań i innymi sprawami czysto technicznymi. Z perspektywy obstawiającego najistotniejsze jest jednak to, że tłumaczy ona sytuację po każdym z etapów rozdania. Wyjaśnia, który z rynków ma wciąż szanse na powodzenie i która z rąk na dany moment jest najmocniejsza.

Co istotne, z krupierką na polskim stole pokerowym możemy komunikować się przy użyciu wbudowanego w grę czatu. W przypadku niejasności zasad, możemy poprosić ją o pomoc. Jesteśmy też w stanie porozmawiać z nią o innych rzeczach – niekoniecznie związanych z aktualnym rozdaniem czy nawet z grą karcianą. Jest ona więc świetnym umileniem czasu dla obstawiających.

SPRAWDŹ JESZCZE:

Co obstawiać w pokerze w STS?

Niezależnie od tego, po którą wersję pokera u bukmachera STS sięgniemy, będziemy mogli obstawić dwie podstawowe opcje:

  • zwycięski układ w danym rozdaniu – jeżeli postawimy na to, który z dziesięciu dostępnych układów zwycięży, nie będziemy już musieli martwić się o to, który z graczy go ułoży,
  • zwycięzcę poszczególnego rozdania – jeśli postawimy na to, nie będzie musiało mieć dla nas znaczenia, jakim układem zwycięży. Szanse na wytypowanie tego rynku są mniejsze w przypadku standardowego pokera Hold’em, w którym w rozdaniu bierze udział aż sześciu wirtualnych graczy. W Short-deck Hold’emie pojedynkuje się ze sobą tylko dwójka graczy.

W Pokerze 6+ dodatkowo mamy możliwość postawienia na wynik remisowy (podział). Wynik ten pada w momencie, gdy zarówno gracz, jak i krupier ostateczne będą dysponowali tym samym układem.

Pamiętajmy, że rynki bukmacherskie przed rozdaniem wydają się dawać małe szanse na zwycięstwo. Poker możemy jednak typować etapami (przedstawiliśmy je powyżej), w związku z czym szanse na zwycięstwo rosną wraz ze zbliżaniem się do końca rozdania.

5 / 5. Ocen: 6

Zakłady sportowe

Polscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie

Powitalne bonusy u bukmacherów online

Rosnąca konkurencja na rynku wychodzi klientom zwykle na dobre. Usługodawcy i sklepy muszą walczyć...

Kto zostanie najlepszym strzelcem w nowym sezonie Bundesligi?

Zastanawiasz się, kto może przejąć schedę po Robercie Lewandowskim? Polak w kilku poprzednich sezonach...

Promocje bukmacherskie – obrót przed wypłatą na konto

Bukmacherzy online w Polsce stale kuszą nas nowymi, coraz bardziej wartościowymi promocjami. Próbują tym...

Wakeboarding – czym jest i czy warto?

Zbliża się okres wakacyjny, przez coraz chętniej wybieramy się nad wodę, by odpocząć. Coraz...