Podnoszenie ciężarów – jak obstawiać zakłady na tę dyscyplinę?

Zakłady bukmacherskiePodnoszenie ciężarów - jak obstawiać zakłady na tę dyscyplinę?

W firmach bukmacherskich możesz obstawiać nie tylko zdecydowanie najbardziej popularne dyscypliny. Nie ma przeszkód, by typować także np. podnoszenie ciężarów. Jakie zakłady są dokładnie do Twojej dyspozycji? Na które kwestie zwracać uwagę, by rzeczywiście wygrywać?

Co jest oferowane przez firmy bukmacherskie?

Nie będziemy nikogo na siłę przekonywać, że zakładów na podnoszenie ciężarów jest bardzo dużo, bo taka sytuacja nie ma miejsca w rzeczywistości. Wpływ na to ma na pewno taki fakt, że podnoszenie ciężarów to dyscyplina relatywnie niszowa. Niemniej jednak przy okazji większych imprez można zdecydować się na kilka opcji do wyboru. Chodzi np. o zbliżające się wielkimi krokami Igrzyska Olimpijskie. Impreza przełożona z 2020 roku ma być rozegrana teraz; już za kilka miesięcy. Oczywiście, cały czas nie wiadomo, czy tak rzeczywiście się stanie. Niemniej jednak bukmacherzy internetowi powoli zaczynają wystawiać kursy na Igrzyska Olimpijskie. A podnoszenie ciężarów to jedna z dyscyplin, która jest rozgrywana w czasie tego wydarzenia.

Kiedy jeszcze firmy bukmacherskie wystawiają kursy na podnoszenie ciężarów? Przy okazji np. Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy. Jaka jest zaś oferta? Okazuje się, że dość standardowa. Gracze mogą m.in. obstawiać, kto wygra konkretne zawody. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ przeważnie jest kilku faworytów. Druga strona tego medalu jest jednak taka, że można liczyć na bardzo atrakcyjne kursy. To zaś zachęca typerów do obstawiania. Na co jeszcze można się zdecydować? Chodzi o TOP3.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl155 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Na czym to konkretnie polega? Jeśli chcesz wytypować taki zakład, to musisz postarać się przewidzieć, który zawodnik znajdzie się na podium konkretnych zawodów. Można także grać typy h2h. Są to pary wystawione przez bukmacherów internetowych. Należy zastanowić się, który zawodnik będzie lepszy i posłać kupon. Czasami do gry są także zakłady np. na to, czy konkretny zawodnik pobije Rekord Świata itp.

Jak zdobyć wiedzę na temat zawodników?

W jaki sposób można efektywnie obstawiać podnoszenie ciężarów? W głównej mierze chodzi o to, by dokładnie orientować się w tej dyscyplinie. Nie jest ona zbytnio popularna wśród Polaków. To jednak równocześnie nie oznacza, że nie ma (na temat tego sportu) żadnych merytorycznych wiadomości. Są bowiem m.in. przeróżne portale sportowe. Do tego dochodzą strony z filmikami. Pamiętaj, by bazować nie tylko na portalach polskich, ale także na zagranicznych.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Są bowiem kraje, gdzie podnoszenie ciężarów jest dość popularne. Dzięki temu można szybko zdobyć konkretne informacje, co oczywiście ułatwia selekcjonowanie typów oraz wygrywanie pieniędzy. Bardzo istotne jest to, by zwracać uwagę na obecną formę danego siłacza. Wydaje się, że lepiej obstawiać tylko zakłady h2h. Dzięki temu będzie o wiele łatwiej wygrać – wszak musisz porównać formę tylko dwóch oponentów, a nie kilku, czy nawet kilkunastu.

Ranga zawodów powinna być brana pod uwagę

Sportowcy często przygotowują się do konkretnej imprezy. Są to np. Igrzyska Olimpijskie lub Mistrzostwa Świata. To tak zwane imprezy docelowe. Inne zawody w ciągu danego sezonu służą przede wszystkim temu, by przygotować się do głównego wydarzenia. Wszak Igrzyska Olimpijskie to nie tylko możliwość zapisania się na kartach historii; już na zawsze. Chodzi również o sprawy finansowe, ponieważ medaliści (jest tak np. w Polsce) mają zagwarantowaną emeryturę olimpijską. Zawsze jest to natomiast pewne zabezpieczenie własnych finansów, prawda? Jeśli chodzi o Igrzyska Olimpijskie, to tam generalnie każdy daje z siebie 100%. Trzeba być ostrożnym grając zawody dużo mniejszej rangi.

ewinner promocje bukmacherskie
Bukmacher eWinner – kod promocyjny na darmowy bonus

W przypadku takich imprez nie każdy walczy na 100%. Nie chodzi tutaj o to, że coś jest ustawione itp. Sprawa wygląda inaczej. Niektórzy po prostu traktują konkretne zawody jako kolejny etap przygotowań właśnie do imprezy docelowej. Nikt nie chce złapać kontuzji, która wyeliminowałaby go z udziału np. w Igrzyskach Olimpijskich. Czasami przygotowania są tak zaplanowane, że runda najcięższych treningów przypada na okres konkretnych zawodów (mniejszej rangi). Wtedy nie można oczekiwać, że dana osoba będzie osiągała zdumiewające rezultaty.

Dlaczego nie warto typować tej dyscypliny za spore stawki?

Uważamy, że będzie to rozsądne podejście. Dlaczego? W przypadku podnoszenia ciężarów jest relatywnie sporo niespodzianek. Szczególnie muszą uważać typerzy, którzy chcą grać bardzo wysokie kursy na triumfatorów konkretnych zawodów. Nie brakuje zaś niespodziewanych rozstrzygnięć, bo np. z formą „wystrzeliła” osoba, po której mało kto się tego spodziewał. Inna sprawa jest traka, że w przypadku tej dyscypliny nie brakuje stosowania dopingów. Co rusz można usłyszeć o tego typu aferach… A uczciwy sportowiec nie ma szans w starciu z rywalem, który wspomaga się nielegalnymi substancjami.

Często takie historie wychodzą dopiero po latach. Czasami dochodzi do tego, że zmieniana jest klasyfikacja medalowa itp. Zawodnik, który zajął np. pierwotnie czwarte miejsce otrzymuje brązowy medal itp. Gracze obstawiający podnoszenie ciężarów nie mogą jednak na to liczyć. Wydaje się zatem, że nie warto inwestować przesadnie dużych pieniędzy w ten sport.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady sportowe

Polscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie

Poker w Betgames STS – zasady, etapy gry, rola krupierki

Choć poker u polskich bukmacherów (a najpierw w usłudze Betgames bukmachera STS) pojawił się...

Powitalne bonusy u bukmacherów online

Rosnąca konkurencja na rynku wychodzi klientom zwykle na dobre. Usługodawcy i sklepy muszą walczyć...

Kto zostanie najlepszym strzelcem w nowym sezonie Bundesligi?

Zastanawiasz się, kto może przejąć schedę po Robercie Lewandowskim? Polak w kilku poprzednich sezonach...

Promocje bukmacherskie – obrót przed wypłatą na konto

Bukmacherzy online w Polsce stale kuszą nas nowymi, coraz bardziej wartościowymi promocjami. Próbują tym...