Plusy i minusy typowania meczów na żywo

Zakłady bukmacherskiePlusy i minusy typowania meczów na żywo

Trendy na rynku bukmacherskim stale się zmieniają, z roku na rok coraz bardziej pchając zakłady ku szybszym i bardziej dynamicznym formułom. Podczas gdy niegdyś królowały zakłady przedmeczowe, dziś ludzie coraz chętniej skłaniają się ku umożliwiającym niemal błyskawiczne rozwiązywanie kuponów usługom dodatkowym, ale i zakładom na żywo. To właśnie na tych ostatnich planujemy skupić się w naszym dzisiejszym wpisie. Na czym one tak właściwie polegają i co warto o nich wiedzieć?

Na czym polega obstawianie na żywo?

Podczas gdy zakłady przedmeczowe bazują na wskazywaniu pewnych zdarzeń jeszcze przed rozpoczęciem się konkretnego spotkania sportowego, obstawianie na żywo zakłada typowanie w czasie jego trwania. Taka formuła narzuca bardzo wiele mechanizmów, w ramach których dominują dynamiczne rynki bukmacherskie i kursy, które są dopasowywane do aktualnej sytuacji na boisku. Zdarza się, że konkretny rynek dostępny jest wyłącznie przez kilkadziesiąt sekund. Taką sytuację najłatwiej jest wyjaśnić na przykładzie.

Załóżmy, że obstawiamy na żywo spotkanie w ramach piłki nożnej. Zawodnik zostaje sfaulowany w polu karnym, a sędzia zarządza VAR. Najlepsi bukmacherzy jak STS czy Fortuna online, w tym momencie serwują nam rynek na to, czy karny zostanie podyktowany oraz na to, czy faulujący piłkarz dostanie kartkę. Rynki te znikają jednak tuż przed podjęciem przez niego decyzji.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Obstawianie meczów na żywo wymaga wiec od nas śledzenia spotkania na żywo (najlepiej przez oglądanie jego transmisji) oraz podejmowania szybkich i zdecydowanych decyzji.

Plusy i minusy formuły typowania meczów na żywo

Zakłady bukmacherskie na żywo nie bez powodu są czymś, co najlepsi bukmacherzy w Polsce aktualnie rozwijają w szybkim tempie i co cieszy się u nich tak olbrzymim zainteresowaniem. Wynika to z wielu zalet towarzyszących decydowaniu się na nie. Do tych najważniejszych zaliczyć można:

  • szybkie rozwiązywanie zakładów – zakłady bukmacherskie zawierane na żywo ulegają rozwiązaniu w kilka chwil – zależnie od rynku, na który wskażemy, może to być nawet kilkadziesiąt sekund. Dzięki temu naszą wygraną możemy błyskawicznie przeznaczyć na dalsze obstawianie;
  • wiele niedostępnych nigdzie indziej rynków bukmacherskich – dzięki obstawianiu na żywo jesteśmy w stanie sięgnąć po rynki na zakłady, których nie obstawimy w formule przedmeczowej, a które są ściśle związane z sytuacją na boisku;
superbet bez podatku
Obstawianie legalnych zakładów bez podatku w Superbet online
  • znacznie większe emocje towarzyszące typowaniu – obstawianie w tej formule wzbudza znacznie większe emocje. Dzięki niemu jeszcze uważniej śledzimy wszystko to, co rozgrywa się na boisku i czekamy na pomniejsze zdarzenia (a nie tylko ostateczny wynik konkretnego spotkania);
  • możliwość podejmowania trafniejszych decyzji bukmacherskich – obstawiając na żywo nie musimy polegać na analizie, której dokonaliśmy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Choć ta również jest szalenie istotna (nie powinniśmy jej pomijać, bo podczas spotkania możemy ją korygować, ale baza zawsze jest istotna), w tym przypadku wszystkiego na temat aktualnej formy tak całego zespołu, jak i zawodników dowiemy się już w czasie spotkania. Wystarczy, ze uzbroimy się w nieco cierpliwości.

Nie każdy jednak wypowiada się o zakładach na żywo w samych superlatywach. Bez wątpienia towarzyszy im kilka zalet, główną z których są znacznie większe wymagania względem typującego. Wiele rynków bukmacherskich w tej formule obstawiania dostępnych jest tylko przez chwilę (czasem nawet kilka sekund), co z kolei prowokuje obstawianie w pośpiechu. Zmusza nas tym samym do spontanicznego sięgania po dane analityczne i narzuca pewną presję czasową, której nie ma w przypadku zakładów pre-match. Z tego właśnie względu obstawianie w tej formule nie jest polecane osobom początkującym.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus bez depozytu29 PLN
Bonus za depozyt1200 PLN
Zakład bez ryzyka200 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Typowanie na żywo to również możliwość szybkiego stracenia całego budżetu, jakim tylko się dysponuje. Wszystko za sprawą szybkiego jego formatu, który promuje tak zwane „odgrywanie się” – nierozsądne i bazujące na emocjach.

Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Możliwość obstawiania w formule na żywo w tym momencie dają praktycznie wszyscy bukmacherzy online. Żaden z nich jednak nie pokrywa nią każdego spotkania, które udostępnia w formule przedmeczowej. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z uwagi na to, że do każdego spotkania z oferty LIVE musi on zaangażować pracownika, który nie tylko będzie je oglądał, ale i na bieżąco serwował klientom dostępne rynki, opatrywał je kursami i dezaktywował je w momencie, w którym nie powinny one być już dostępne. Żaden buk nie posiada nieograniczonej liczby pracowników – to z kolei prowadzi do konkurencji i różnorodności w ofercie na żywo każdego z nich.

Powinniśmy wiedzieć, że zakłady na żywo najlepiej obstawia się podczas oglądania meczu – wtedy też mamy dokładniejszy wgląd na to, co tak właściwie dzieje się na boisku. Najlepsi bukmacherzy wychodzą naprzeciw takiej potrzebie, proponując darmowe transmisje meczów. Tutaj również możemy zaobserwować dużą różnicę między kolejnymi firmami. Aby bowiem mogły oferować transmisję, muszą one wykupić licencję, która im to umożliwi. Nie w każdym przypadku jest to możliwe.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Podchodząc do obstawiania na żywo musimy wiedzieć, że w nim także duże znaczenie ma przedmeczowa analiza bukmacherska. Może ona jednak przybrać nieco inną formę. Na przykładzie piłki nożnej ważne, abyśmy wiedzieli, jakie są mocne i słabe strony każdego z zespołów, którzy zawodnicy są w nich kluczowi, ale też w jakiej sytuacji w tabeli aktualnie się znajdują. Ma to olbrzymi wpływ na morale, ambicje oraz dążenia. Istotna jest także passa. Koniecznie zorientujmy się także, gdzie rozgrywane jest spotkanie (choć tego dowiemy się też z transmisji) oraz jakie są aktualne kursy bukmacherskie (przedmeczowe).

Bardzo często wskazują one na faworyta. Choć o rzeczywistym przebiegu spotkania przekonamy się już w jego trakcie, dobrze będzie, gdy będziemy wiedzieć, czego tak właściwie się spodziewać i na co zwracać uwagę. Dana drużyna często strzela z rzutów rożnych? W przypadku takowego możemy postawić na gola. Zespół gra agresywnie? Jeśli przeczuwamy, że dojdzie do faulu, szybko postawmy na kartkę. Tego typu zależności między analizą a aktualną sytuacją na boisku może być całe mnóstwo.

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady sportowe

Polscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie

Poker w Betgames STS – zasady, etapy gry, rola krupierki

Choć poker u polskich bukmacherów (a najpierw w usłudze Betgames bukmachera STS) pojawił się...

Powitalne bonusy u bukmacherów online

Rosnąca konkurencja na rynku wychodzi klientom zwykle na dobre. Usługodawcy i sklepy muszą walczyć...

Kto zostanie najlepszym strzelcem w nowym sezonie Bundesligi?

Zastanawiasz się, kto może przejąć schedę po Robercie Lewandowskim? Polak w kilku poprzednich sezonach...

Promocje bukmacherskie – obrót przed wypłatą na konto

Bukmacherzy online w Polsce stale kuszą nas nowymi, coraz bardziej wartościowymi promocjami. Próbują tym...