Jak obstawiać MMA? Skuteczne typowanie zakładów

Zakłady bukmacherskieJak obstawiać MMA? Skuteczne typowanie zakładów

MMA jest w Polsce obecnie niesamowicie popularne. Na przestrzeni wielu ostatnich lat pojawiło się wiele rodzimych federacji, które walczą o uwagę widzów. KSW, Fame MMA, High MMA czy amerykańskie UFC – wszystkie federacje przyciągają do siebie całe mnóstwo wielbicieli mieszanych sztuk walki. Nie tylko zresztą ich, bo równie duże zainteresowanie zdobyły one wśród osób, których interesują zakłady bukmacherskie. Co jednak wtedy, gdy chcemy obstawiać MMA i być w tym skutecznymi? O czym powinniśmy pamiętać obstawiając własne typy bukmacherskie? Zapraszamy do naszego poradnika, w którym przedstawimy nasze własne sposoby na skuteczne typowanie zakładów MMA.

1. Poznajmy kartę walk na MMA

Każda organizacja MMA zajmuje się organizowaniem gali, do udziału w których zaprasza zrzeszonych w jej obrębie zawodników (takich związanych z nią kontraktem). Dokładne zestawienie prezentowane jest zwykle jeszcze przed rozpoczęciem gali. Również polscy bukmacherzy przedstawiają je na swoich stronach w postaci oferty właśnie na galę. Zapoznanie się z kartą walk pozwoli nam wybrać te pojedynki, którymi będziemy zainteresowali, ale i odpowiednio przeanalizować je pod kątem tego, który z nich będzie łatwiejszy, a który trudniejszy do wytypowania.

Znajomość karty walk pozwoli też określić, kiedy konkretny pojedynek zostanie rozegrany. To również ma wpływ na to, jak zachowają się w jego trakcie zawodnicy.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

2. Przeanalizujmy zawodników

Odpowiednia analiza powinna nas doprowadzić do wyszczególnienia mocnych i słabych stron każdego z zawodników. Jest to bardzo istotny krok na drodze ku skuteczności w zakładach. Pozwoli bowiem odpowiednio podejść do każdego pojedynku i wiedzieć, w jaki sposób każdy z zawodników będzie chciał podejść do swojego przeciwnika. W zestawieniu ze statystykami, historią walk oraz wieloma innymi elementami jest to w stanie pomóc w podjęciu rozsądnej i ugruntowanej wiedzą decyzji bukmacherskiej. Typy bukmacherskie, które przynoszą wygrane to takie, których jesteśmy jak najbardziej pewni. Pewność ta nie może jednak wynikać z intuicji, a z rzeczywistej wiedzy.

Warto wiedzieć: obejrzenie historycznych walk zawodników jest w stanie bardzo wiele powiedzieć na ich temat oraz na temat tego, jak mogą podejść do kolejnego spotkania.

3. Porównajmy parametry fizyczne

Abstrahując od mocnych i słabych stron zawodników, warto zwrócić szczególną uwagę na ich parametry fizyczne. Mowa tutaj o wieku, zasięgu ramion, wadze, wzroście. Te wszystkie parametry mają olbrzymi  wpływ na to, jak konkretni zawodnicy będą sobie radzić w zestawieniu z innymi. Naturalnym jest, że większe szanse na trafienie ciosu będzie miał ktoś z większym zasięgiem ramion. Z drugiej strony osoba lżejsza będzie szybsza i trudniej będzie się męczyła.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wśród parametrów fizycznych możemy także wyszczególnić technikę walki, jaką posługują się zawodnicy. MMA to „mieszane sztuki walki” – w kategorii tej mogą się zatem spotkać zawodnicy reprezentujący zgoła odmienne jej style.

4. Bukmacherzy z najlepszą ofertą MMA

Najlepsi bukmacherzy są w stanie w znacznym stopniu wspomóc skuteczne obstawianie. Przede wszystkim bowiem umożliwią efektywniejsze budowanie własnego doświadczenia w typowaniu. Polscy bukmacherzy potrafią dawać mnóstwo darmowych środków w ramach promocji i bonusów. To jednak niejedyny aspekt, którym mogą pomagać w nabieraniu skuteczności w zakładach. Kolejnym, a zarazem znacznie istotniejszym są ich statystyki. Dogłębne i bardzo przyjaźnie przedstawione, są niesamowicie przydatne w ustalaniu mocnych i słabych stron zawodników.

Dobry bukmacher to też taki, który będzie motywował do dokonywania bardziej dogłębnej analizy. Zrobi to chociażby przez atrakcyjne kursy bukmacherskie.

5. Przeglądajmy typy bukmacherskie na MMA

Choć w typowaniu zmierza się do tego, by ułożyć własne typy bukmacherskie i przerobić je później w zakłady bukmacherskie, nic nie mówi o tym, że nie można posiłkować się przy tym typami z zewnątrz. O ile nie kopiuje się ich bezmyślnie, jest to w stanie przynieść wiele dobrego i w znaczący sposób ułatwić własną analizę. Skąd brać typy na MMA? Poniżej przedstawiamy kilka źródeł.

legalny poker z bonusem
Darmowy bonus na obstawianie gier karcianych w Betgames STS
  • Serwisy bukmacherskie, ale tylko te profesjonalne i działające na polskim rynku już odpowiednio długo. Dobry serwis to taki, który cieszy się dużym zainteresowaniem, ale i prezentuje własne typy na MMA poparte solidną atmosferą.
  • Bukmacherzy online – najlepsi bukmacherzy są w stanie podpowiedzieć własnych faworytów konkretnych spotkań. Robią to za pośrednictwem kursów. Mniejsze kursy bukmacherskie sugerują faworyta (buk nie chce dać na nim zyskać), a większe – pretendenta do porażki.
  • Studia telewizyjne – organizowane przed walkami, zawierają rzeczowe i eksperckie analizy pojedynków.
  • Komentatorzy – oglądając walki na żywo można słuchać komentatora, który potrafi przekazać całe mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji.

Szukając typów warto zwracać uwagę wyłącznie na miejsca wiarygodne. Polecamy ignorować te, w których wskazany jest zaledwie potencjalny zwycięzca każdego z pojedynków. Najważniejsza w tym wszystkim jest bowiem skuteczna i drobiazgowa analiza, która doprowadza do wyłonienia tego właśnie faworyta.

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady sportowe

Polscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie

Poker w Betgames STS – zasady, etapy gry, rola krupierki

Choć poker u polskich bukmacherów (a najpierw w usłudze Betgames bukmachera STS) pojawił się...

Powitalne bonusy u bukmacherów online

Rosnąca konkurencja na rynku wychodzi klientom zwykle na dobre. Usługodawcy i sklepy muszą walczyć...

Kto zostanie najlepszym strzelcem w nowym sezonie Bundesligi?

Zastanawiasz się, kto może przejąć schedę po Robercie Lewandowskim? Polak w kilku poprzednich sezonach...

Promocje bukmacherskie – obrót przed wypłatą na konto

Bukmacherzy online w Polsce stale kuszą nas nowymi, coraz bardziej wartościowymi promocjami. Próbują tym...