Handicapy azjatyckie – jak nimi poprawnie operować?

Zakłady bukmacherskieHandicapy azjatyckie - jak nimi poprawnie operować?

W obecnej rzeczywistości bardzo dobrze odnajdują się rozmaite firmy bukmacherskie, które oferują swoim graczom możliwość wygrywania sporych pieniędzy. Oczywiście, taka sztuka udaje się tylko pewnej grupie typerów. Takim, którzy mają już na starcie sporo wiedzy odnośnie sportu i chęci do regularnego poprawiania swoich kwalifikacji. M.in. pod kątem dostępnych zakładów. Obecnie można bowiem zdecydować się na różne typy krótkoterminowe czy długoterminowe. Dzisiaj zajmiemy się zaś bardzo popularnymi handicapami azjatyckimi. Jakie mamy tutaj rodzaje? Kiedy postawić na gospodarzy/gości z tak zwanym handi? Jakie mankamenty można wyróżnić – analizując ten właśnie sposób gry w zakładach bukmacherskich?

Jakie mamy rodzaje handicapów azjatyckich?

W firmach bukmacherskich – które w tym momencie są dostępne na polskim rynku – można swobodnie zdecydować się na rozmaite zakłady tego konkretnego typu. Postanowiliśmy opisać te, które pojawiają się generalnie najczęściej. Handicap azjatycki (AH 0) jest często nazywany draw no bet. Z tego stwierdzenia można już ocenić, jak to wszystko działa w praktyce. Ale po kolei. Jeśli Twoja ekipa wygra, Ty też zyskujesz. Masz po prostu więcej kasy na koncie (adekwatnie do stawki i kursu). Jeśli przegra, to tracisz zainwestowane pieniądze. Jeśli zaś w konkretnym meczu – np. piłki nożnej – pada remis, to wtedy otrzymujesz zwrot stawki. Jest to zatem w wielu sytuacjach opcja bezpieczna, która chroni przed niespodziewaną stratą punktów ze strony faworyta (w takiej sytuacji ten zakład jest bowiem najczęściej używany).

Czym cechuje się handicap azjatycki AH (-1)? Zakładamy, że grasz na gospodarzy. Jeśli Twoja ekipa pokona swoich rywali minimum dwoma golami (np. 2:0, 3:1, 4:2 itd.), to wtedy Ty też inkasujesz określoną sumę gotówki. Jeśli Twój team zremisuje albo przegra, Ty też przegrywasz. Co zaś dzieje się wtedy, kiedy Twoja ekipa wygrywa, lecz tylko jednym golem? Wtedy otrzymujesz zwrot stawki. U legalnych bukmacherów online można również spotkać się z handicapem azjatyckim typu AH (-1.5). Tutaj sprawa jest jeszcze bardziej klarowna. Zagrałeś na gospodarzy? Aby wygrać, Twój team musi pokonać rywali co najmniej dwoma trafieniami. Wygrana tylko jedną bramką, każdy remis, każda przegrana – to natomiast oznacza, że buk zatrzyma u siebie pieniądze, które zainwestowałeś w konkretny zakład.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Ciekawą opcją jest zaś handicap azjatycki oznaczony AH (-1.25). W literaturze określamy go jako handicap typu ćwiartkowego. Czym się cechuje? Tutaj mamy niejako dwa zakłady w jednym. Połowa zainwestowanej stawki odnosi się do AH (-1). Z kolei druga połowa do AH (-1.5). Tutaj jest możliwych kilka rozstrzygnięć. Gracz może wygrać lub przegrać – to jasne. Jak to jest ze zwrotami? W zależności od finalnego rezultatu, typer może otrzymać zwrot całego zakładu albo tylko połowy stawki.

Kiedy zdecydować się na handicapy azjatyckie?

Takie zakłady cieszą się sporą popularnością. Zazwyczaj gracze grają handi na gospodarzy (-1). Kiedy taki zakład ma rzeczywiście rację bytu? Gospodarze u siebie radzą sobie bardzo dobrze, a zagrają z ekipą, która ma fatalne statystyki w delegacjach? Kurs na czystą 1 jest relatywnie niewielki? Dzięki wytypowaniu handicapu azjatyckiego można liczyć na o wiele wyższy kurs. Często jest to nawet kilkadziesiąt jednostek.

legalny poker z bonusem
Darmowy bonus na obstawianie gier karcianych w Betgames STS

Oczywiście, tutaj dużo zależy od kursu początkowego. A może sytuacja jest taka, że Twoim zdaniem kursy na gości są błędne? Buk, w przeciwieństwie do Ciebie, nie daje przyjezdnym szans? Uważasz zaś, że goście są w stanie sprawić niespodziankę? W tej sytuacji również można pokusić się o handi – tym razem (+1) w kierunku przyjezdnych. Wtedy każde oczko, zdobyte przez ten team, to będzie Twoja wiktoria.

Handicapy azjatyckie – jakie mamy minusy?

Jak każdy sposób gry, także ten, ma swoje minusy. Chcesz zdecydować się zagrać na 1 (-1)? Z jednej strony kurs jest wyższy. Z drugiej większe jest też ryzyko niepowodzenia. Są bowiem ekipy, które są zadowolone z jednobramkowego zwycięstwa i nie dążą do kreowania kolejnych okazji strzeleckich. Handicapy azjatyckie na pewno są zatem ciekawym rozwiązaniem, ale trzeba tutaj odpowiednio wyselekcjonować konkretne mecze pod takie właśnie zakłady.   

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady sportowe

Polscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie

Poker w Betgames STS – zasady, etapy gry, rola krupierki

Choć poker u polskich bukmacherów (a najpierw w usłudze Betgames bukmachera STS) pojawił się...

Powitalne bonusy u bukmacherów online

Rosnąca konkurencja na rynku wychodzi klientom zwykle na dobre. Usługodawcy i sklepy muszą walczyć...

Kto zostanie najlepszym strzelcem w nowym sezonie Bundesligi?

Zastanawiasz się, kto może przejąć schedę po Robercie Lewandowskim? Polak w kilku poprzednich sezonach...

Promocje bukmacherskie – obrót przed wypłatą na konto

Bukmacherzy online w Polsce stale kuszą nas nowymi, coraz bardziej wartościowymi promocjami. Próbują tym...