Czy legalni bukmacherzy są lepsi niż nielegalni?

Zakłady bukmacherskieCzy legalni bukmacherzy są lepsi niż nielegalni?

Legalni bukmacherzy to w naszym kraju tacy, którym udało się pozyskać zezwolenie (częściej zwane „licencją”) ze strony Ministerstwa Finansów, którego głównym – ale niejedynym – wymaganiem względem nich jest odprowadzanie podatków w naszym kraju. Obecnie swoje usługi w zgodny z rodzimym prawem sposób świadczy kilkunastu różnych operatorów, każdy z których rywalizuje o klienta na wielu różnych polach.

Co oferują bukmacherzy w Polsce?

Choć wszyscy dają dostęp do niemal każdej istniejącej dyscypliny sportowej, różnic można upatrywać między innymi w:

  • bonusach promocyjnych – to one stanowią główny oręż w walce o nowego klienta; typerzy lubią pieniądze a darmo (a kto ich nie lubi?), a bukmacherzy starają się to wykorzystać;
  • kursach – to one pozwalają wykorzystać potencjał budżetu typera do maksimum – im większe są, tym bardziej atrakcyjna jest oferta bukmachera;
  • rynkach bukmacherskich – są to tak właściwie opcje na typowanie; obstawiać możemy bowiem nie tylko wygraną / przegraną i remis, ale i wiele innych rzeczy, często znacznie bardziej opłacalnych;
  • usługach dodatkowych – choć sporty wirtualne stały się czymś powszechnym i oferowanym przez wszystkich buków, ligi alternatywne, obstawianie gier karcianych i wszystko, co może wyróżniać ich na tle konkurencji działa zdecydowanie na ich korzyść.

Bukmacherzy pozwalają na sięganie po wiele form obstawiania i choć wciąż typować można z poziomu ich lokali stacjonarnych, współcześnie zdecydowanie częściej wybiera się do tego ich serwisy Internetowe. Popularności nabiera również obstawianie za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Bukmacherzy – legalni czy nielegalni?

Licencja, jaką muszą pozyskać bukmacherzy, by świadczyć swoje usługi na terenie naszego kraju to nie tylko zezwolenie na to, ale i potwierdzenie jakości świadczonych przez nich usług, ich bezpieczeństwa oraz niezawodności. Ministerstwo Finansów weryfikuje dokładnie wszystkich licencjobiorców (kontrolując ich również po przyznaniu licencji), dzięki czemu typerzy mogą darzyć ich największym zaufaniem. Grając u legalnych bukmacherów mamy pewność, że odprowadzamy należyte podatki (tak właściwie robią to za nas bukmacherzy, jednak to na nas leży ten obowiązek), a nasze ewentualne wygrane trafiają do nas w sposób, do którego nigdy nikt się nie przyczepi. Legalni bukmacherzy to też tacy, którzy rywalizują między sobą – w związku z tym często oferują świetne kursy, kuszące bonusy promocyjne i opcje bukmacherskie, których próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Nielegalni bukmacherzy już dawno przestali kusić klientów lepszą ofertą kursową czy promocyjną – ta w tym momencie jest bardzo zbliżona do tej oferowanej przez ich legalnych konkurentów i zdecydowanie niewarta „grzechu”. Główną bronią, po jaką sięgają nielegalni operatorzy jest oferowanie możliwości typowania bez podatku (ten na tę chwilę wynosi 12% od każdej wygranej). Ten medal ma jednak dwie strony – grając nielegalnie narażamy się bowiem na kary. Zarówno finansowe, jak i prawne.

legalny poker z bonusem
Darmowy bonus na obstawianie gier karcianych w Betgames STS

Rejestracja u legalnych bukmacherów

Rejestracja u legalnego bukmachera nie wymaga od nas podsyłania mu skanu naszego dowodu osobistego – wbrew temu, co niektórzy sądzą. Wszystko ze względu na to, że bukmacherzy oferują tak zwane „konto tymczasowe”, aktywne bezpośrednio po ukończeniu procesu szybkiej rejestracji. Ten zakłada:

  1. Znalezienie bukmachera, u którego chcemy założyć konto, a następnie zapoznanie się z jego regulaminem (warto to zrobić, by mieć jasność, chociażby co do procesu późniejszej weryfikacji).
  2. Przejście do formularzu rejestracyjnego.
  3. Podanie wymaganych danych – ich zakres różni się w zależności od konkretnego operatora. Wszyscy bukmacherzy wymagają podania adresu e-mail oraz hasła (którymi będziemy logować się na konto), ale też PESELu, imienia i nazwiska oraz daty urodzenia.
  4. Potwierdzenie zgód związanych z przetwarzaniem danych osobowych, a także potwierdzenie wieku (pamiętajmy, że musimy mieć 18 lat, by móc typować).
  5. Potwierdzenie adresu e-mail poprzez wiadomość weryfikacyjną.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Przechodząc przez powyższe kroki zakładamy konto tymczasowe. Schemat jego działania jest różny w zależności od bukmachera, u którego się zarejestrowaliśmy. Zazwyczaj konta te posiadają limity wpłat i blokadę wypłat. Działają tylko przez jakiś czas. Wszystko zmierza zatem do tego, by dokonać pełnej ich weryfikacji. W jej trakcie podsyłamy bukmacherowi dowód osobisty, a on porównuje podane mu dane z tymi z tegoż dowodu. Proces przebiega bardzo szybko – bukmacherzy chcą w końcu pozwolić nam na typowanie tak szybko, jak to tylko możliwe.

U ilu bukmacherów można mieć swoje konto?

Polskie prawo nie ogranicza nas w żaden sposób pod kątem liczby operatorów, z których usług możemy korzystać jednocześnie. Co więcej, bukmacherzy wychodzą do nas z tak zróżnicowaną ofertą, że warto mieć konto u co najmniej kilku z nich.

Którzy bukmacherzy są najlepsi?

Udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe, głównie ze względu na różnorodność ofert poszczególnych bukmacherów oraz pola, na których mogą ze sobą konkurować. Uznanie danego operatora „najlepszym” zależy więc od indywidualnych oczekiwań i tego, czy zwraca się uwagę na szerokość oferty, kursy oraz rynki bukmacherskie, rozbudowanie aplikacji mobilnej czy na cokolwiek innego.

Dlaczego bukmacherzy wymagają weryfikacji?

Legalni bukmacherzy są zobligowani do świadczenia swoich usług wyłącznie osobom, które ukończyły 18 rok życia. Narzuca im to prawo. O ile weryfikacja mogłaby przebiegać w inny sposób, podesłanie skanu dowodu rozwiewa wszelkie wątpliwości, a przy okazji pozwala bukmacherowi pozbyć się problemu tak zwanych multikont.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady sportowe

Polscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie

Poker w Betgames STS – zasady, etapy gry, rola krupierki

Choć poker u polskich bukmacherów (a najpierw w usłudze Betgames bukmachera STS) pojawił się...

Powitalne bonusy u bukmacherów online

Rosnąca konkurencja na rynku wychodzi klientom zwykle na dobre. Usługodawcy i sklepy muszą walczyć...

Kto zostanie najlepszym strzelcem w nowym sezonie Bundesligi?

Zastanawiasz się, kto może przejąć schedę po Robercie Lewandowskim? Polak w kilku poprzednich sezonach...

Promocje bukmacherskie – obrót przed wypłatą na konto

Bukmacherzy online w Polsce stale kuszą nas nowymi, coraz bardziej wartościowymi promocjami. Próbują tym...