Co to są kupony akumulacyjne i jak je obstawiać?

Zakłady bukmacherskieCo to są kupony akumulacyjne i jak je obstawiać?

Rozpoczynając własne działania w obrębie serwisów bukmacherskich szybko można spostrzec, że zakłady w ich obrębie można zawierać w ramach dwóch różnych rodzajów kuponów: pojedynczych i akumulacyjnych. Podczas gdy te pierwsze są proste do zrozumienia, gdyż zawierają w sobie pojedynczy typ na zaledwie jedno spotkanie, drugie mogą okazać się znacznie ciekawsze. Zwłaszcza, że są nie tylko bardziej złożone, ale i rentowne. To właśnie na nich skupimy się w dzisiejszym wpisie. Zaprezentujemy schemat ich działania i zademonstrujemy ich podstawowe wady i zalety. Podpowiemy też, gdzie tak właściwie je zawierać, by robić to na najkorzystniejszych dla nas warunkach.

Kupony akumulacyjne – czym są i jak działają?

Kupon akumulacyjny, przez wielu bukmacherów nazywany kuponem AKO lub KOMBI, jest kuponem, który zawiera w sobie typy na więcej niż jedno zdarzenie. Zazwyczaj nie ma ograniczenia co do ich ilości – mogą to zatem być dwa zdarzenia, ale też dwadzieścia dwa. Rzecz w tym jednak, że wielu bukmacherów jak STS czy Forbet nie pozwala na zamieszczanie w jego obrębie typów na kilka zdarzeń z tego samego meczu (na przykład na wynik całego spotkania oraz liczbę żółtych kartek w jego obrębie). Oczywiście nie jest to regułą, a zdarza się tak, że taka możliwość jest dawana w wybranych turniejach, dyscyplinach czy konkretnych meczach.

Cechą charakterystyczną kuponu akumulacyjnego jest sposób jego pozytywnego rozwiązania. Wymaga ono od nas poprawnego wytypowania każdego ze zdarzeń. Zaledwie jeden błąd, nawet spośród kilkunastu wytypowanych zdarzeń, równoznaczny jest z brakiem jakiejkolwiek wygranej. Jest to zatem kupon znacznie bardziej ryzykowny. W parze z tym ryzykiem idą jednak znacznie większe wygrane. 

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Warto przedstawić działanie kuponów akumulacyjnych na przykładzie. Chcąc wytypować całą kolejkę Ekstraklasy, można wytypować każde spotkanie z osobna na kuponach SINGLE. Wtedy też wygrana z każdego z nich będzie zależała od wyniku konkretnego spotkania. Można jednak zawrzeć wszystkie spotkania na jednym kuponie AKO. Wtedy też wygra się tylko wtedy, gdy wszystkie obstawi się poprawnie. Wygrana będzie jednak znacznie większa.

Jakie są zalety i wady kuponów akumulacyjnych?

Kupony akumulacyjne nie bez powodu są bardzo kuszące zarówno dla mniej doświadczonych typujących, jak i dla tych, którzy typowaniem zajmują się od dawna. Wynika to przede wszystkim z faktu, że można dzięki nim w znaczący sposób zwiększyć własne wygrane pochodzące z zakładów. Wygląda to prosto: im więcej zdarzeń znajdzie się w obrębie jednego tego typu kuponu, tym większy będzie mnożnik, przez który stawka i kurs będą dodatkowo mnożone.

Tak to wygląda w najbardziej standardowym schemacie, choć samo działanie może delikatnie się różnić u bukmacherów oferujących promocje właśnie na kupony AKO. Kupony akumulacyjne są znacznie bardziej emocjonujące – adrenalina towarzysząca ich rozwiązywaniu wzrasta wraz z każdym kolejnym zdarzeniem, które obstawiło się poprawnie. Kupony AKO są przy tym dość tanie – można postawić naprawdę niewielką stawkę, a wygrać znacznie więcej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Niestety, kupony KOMBI to nie tylko zalety. Same w sobie są bowiem znacznie bardziej ryzykowne. Aby zyskać najwięcej, należy zwykle umieścić w nich co najmniej pięć zdarzeń. Wystarczy pomylić się w jednym, a nie wygra się absolutnie nic. Są zatem w stanie wywołać frustrację – zwłaszcza przy bardziej rozbudowanych kuponach. Źle obstawiając jedno na dwadzieścia zdarzeń można naprawdę się zdenerwować. Kupony AKO są wreszcie kiepskie w kontekście budowania bardziej długofalowej strategii. Nie zawsze jest się pewnym kilku zdarzeń, a typowanie na chybił trafił w ich przypadku może zakończyć się w nie do końca pożądany sposób.

O ile więc kupony akumulacyjne potrafią być opłacalne i na pewno są opcją ciekawą, zazwyczaj pozostają w rejonie ciekawostek i czegoś, po co sięga się raz na jakiś czas. Warto również dopisać, że Polscy bukmacherzy często oferują graczom specjalne promocje za obstawianie AKO, na przykład dodatkowe 14% do wygranych.

W jaki sposób skuteczne obstawiać kupony akumulacyjne?

Obstawianie kuponów akumulacyjnych wymaga mnóstwa pracy. Zakłada bowiem dokładnie takie przygotowania, jak w przypadku kuponów pojedynczych – z tym, że trzeba się ich podjąć w stosunku do każdego kolejnego zdarzenia w ich obrębie. Aby zatem zyskać skuteczność w obstawianiu kuponów akumulacyjnych należy:

  • przeanalizować każde spotkanie – dokładna analiza to podstawa. Powinna brać pod uwagę wszystko to, co mogłoby mieć znaczenie w ostatecznym kształcie zakładu. Im bardziej kompleksowa, tym większe będzie prawdopodobieństwo poprawnego obstawianie każdego ze zdarzeń;
ewinner promocje bukmacherskie
Bukmacher eWinner – kod promocyjny na darmowy bonus
  • postawić na właściwy rynek bukmacherski – nie zawsze ten najbardziej standardowy będzie tym najbardziej opłacalnym i rozsądnym. Większe prawdopodobieństwo pozytywnego rozwiązania zakładu można często uzyskać właśnie poprzez dobór odpowiedniego rynku;
  • patrzeć na typy bukmacherskie – w wielu miejscach znaleźć można typy bukmacherskie na każde ze spotkań. Jeśli tylko są one poparte stosowną i rzeczową analizą, warto mieć je na uwadze;
  • zdefiniować własną stawkę – kupony akumulacyjne nie muszą być kosztowne. Warto ustalić własny budżet i rozsądnie się go trzymać.

Bukmacherzy, u których warto zawierać zakłady na kuponach akumulacyjnych

W naszym kraju każdy legalny bukmacher pozwala na obstawianie kuponów akumulacyjnych. Zasada w wyborze tego, u którego warunki ich obstawiania będą najlepsze jest prosta: wystarczy zdecydować się na takiego z dobrymi kursami i renomą na rynku. Świetną opcją są tutaj bukmacherzy www.eFortuna.pl oraz znany chyba wszystkim www.STS.plSą zaufanymi firmami na polskiej scenie bukmacherskiej – słyną ze świetnych kursów na niemal każde wydarzenie sportowe. Im większy kurs, tym większa może też być wygrana. Również ta pochodząca z kuponów akumulacyjnych.

Doskonale w kontekście tego typu kuponów radzi sobie też Betclic. Bukmacher ten proponuje specjalną ofertę (Multi+), w której jeszcze bardziej zwiększa wygrane pochodzące z kuponów akumulacyjnych. Wystarczy zawrzeć w ich obrębie odpowiednią ilość zdarzeń. Dodatki rozpoczynają się od pięciu zdarzeń (+7% do wygranej), a swój pełny potencjał osiągają przy czternastu (+50%). Nie trzeba nic robić – system sam odpowiednio przeliczy nasze wygrane.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady sportowe

Polscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie

Poker w Betgames STS – zasady, etapy gry, rola krupierki

Choć poker u polskich bukmacherów (a najpierw w usłudze Betgames bukmachera STS) pojawił się...

Powitalne bonusy u bukmacherów online

Rosnąca konkurencja na rynku wychodzi klientom zwykle na dobre. Usługodawcy i sklepy muszą walczyć...

Kto zostanie najlepszym strzelcem w nowym sezonie Bundesligi?

Zastanawiasz się, kto może przejąć schedę po Robercie Lewandowskim? Polak w kilku poprzednich sezonach...

Promocje bukmacherskie – obrót przed wypłatą na konto

Bukmacherzy online w Polsce stale kuszą nas nowymi, coraz bardziej wartościowymi promocjami. Próbują tym...